KONDENZACE OKEN

Čerstvým vzduchem proti kondenzaci vody - rosení skel

V každém prostoru bytu či domu se tvoří denně nová vzdušná vlhkost. Díky tomu se může srážet na izolačních sklech voda - kondenzuje a to především v chladných ročních obdobích. K odstranění tohoto jevu vám poslouží následující rady

O Nejdůležitější roli hraje kvalita skla. Většina ROTO střešních oken je vybavená dvojskly Alpine s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, což zásadně a nejpodstatněji přispívá ke snížení tohoto nepříznivého jevu.

O Velmi důležité je rovněž pravidelné větrání, a to dvěma způsoby. Denně nárazově větrat, maximálně otevřít dveře i okna a průvanem po dobu 5-10 minut nahradit vlhký vzduch v místnosti čerstvým suchým vzduchem. Účinné však může být i trvalé, bezprůvanové větrání. Střešní okna ROTO mají k tomuto účelu možnost tzv. spárového větrání pro rovnoměrnou cirkulaci vzduchu.

O Při plánování půdního bytu by měl být brán zřetel i na to, aby byla topná tělesa umístěna pod střešními okny. Tím zajstíte pohyb vzduchu v prostoru izolačního skla.ros_1.jpg (12428 bytes) ros_2.jpg (8967 bytes) ros_3.jpg (7059 bytes)

Srážení vody při stejné relativní vlhkosti vzduchu a stálé venkovní teplotě

Správně větrat: tak lze účinně zamezit výskytu kondenzátu na izolačním skle

Optimální řešení: topné těleso pod střešním oknem se postará o pohyb vzduchu v prostoru izolačního skla. Suchý vzduch z topení absorbuje vlhkost, přičemž sklo se tolik neochlazuje - kondenzace vody se minimalizuje